Športni dan – POHOD

V sredo, 23. 10., smo imeli učenci 1., 3. in 4. razreda športni dan. Odpravili smo se na pohod, in sicer je 1. razred svoje noge usmeril proti Sv. Katarini, starejši učenci pa na Pedrovo. Pravzaprav smo pohod začeli že kakšen dan prej, ko smo utrdili osnovno pohodniško znanje (obutev, oblačila, prehrana, pitje tekočine …), se naravovarstveno ozaveščali, ponovili pomen vpliva hoje na organizem in določevanje strani neba s soncem in uro. Pohod je potekal v dobrem vzdušju. Vmes smo spoznavali še okolico in se pogovarjali o vrstah dreves in gob , ki smo jih srečali po poti. S soncem obsijan dan je minil, kot bi švignil.

Sprejem prvošolcev v šolsko skupnost

V petek, 25. oktobra 2019, so bili naši prvošolci sprejeti v Šolsko skupnost OŠ Branik. Ta svečan dogodek so spremljale pesmi našega OPZ, MPZ in instrumentalistov naše šole. Pridružili so se tudi devetošolci, ki bodo med šolskim letom skrbeli, da se bodo prvošolci v šoli počutili kar se da prijetno. Prvošolci so ob tej priložnosti predstavili s svojo gibalno točko in po ponovitvi zaprisege ob sprejetju v Šolsko skupnost prejeli slavnostno listino.

Želimo vam, da bi bili vedoželjni, pogumni ter da bi se na naši šoli dobro počutili. Dobrodošli v Skupnosti učencev šole!

učiteljici prvega razreda

Športni dan – pohod

V sredo, 23.10.2019 smo organizirali športni dan. Odločili smo se, da gremo na pohod do cerkve Sv. Katarine. Vreme nam je bilo naklonjeno. Izbrali smo sončen in topel dan. Med pohodom smo opazovali naravo, ki je v jesenskem času še toliko bolj barvita in zanimiva. Nabrali smo nekaj jesenskih plodov in se ustavili na kratkem obisku pri učenki, ki stanuje v zaselku Sv. Katarine. Tam smo se okrepčali s piškoti in čajem. Otroci so se poigrali na dvorišču za hišo. Na obisku smo si nabrali novih moči in se napolnili z energijo, ki smo jo potrebovali za vrnitev v šolo.

Učiteljici prvega razreda