Skoči na glavno vsebino

Uspelo nam je! Učenci 5. razreda, ki smo sodelovali v projektu Varno na kolesu, smo se uvrstili v top10 osnovnih šol v Sloveniji.

Na razpisu je sodelovalo več kot 140 osnovnih šol, ki s(m)o izvirno reševale/-i izzive na področju varne in trajnostne mobilnosti v svojih lokalnih okoljih ter tako skušale/-i prepričati strokovno žirijo. Ta, kot pravi, je imela letos res težko nalogo pri oblikovanju nabora 10 najboljših šol razpisa.

Naša neusahljiva vedoželjnost in želja po izboljšanju ter utrjevanju kolesarskih spretnosti nas je spodbudila, da smo pokazali svoje znanje, s tem pa tudi zbrali kar največje število točk na razpisu programa Varno na kolesu. Mladi kolesarji smo s trudom in zavzetostjo pri reševanju različnih nalog dokazali, da smo pravi mojstri v poznavanju prometnih pravil, ki smo jih prikazali na raznolike, zanimivejše načine.

Eno izmed nalog – najpogostejši prekrški kolesarjev – si lahko ogledate na spodnjih straneh, kjer se lahko preizkusite v igranju iger oz. animacij:

 

Marko Curk

Dostopnost