Učenci 8.razreda so si v torek, 21. 6. 2022, ogledali Rihenberški grad nad Branikom. Ob 8 uri zjutraj so se izpred šole odpravili peš proti gradu. Pot je bila prijetna in sproščena. Ko so prispeli do gradu, jih je tam že čakala prijazna gospa Alenka Pavlica, ki jim je razkazala grad. Povedala jim je zgodovino gradu in pripovedovala zgodbe o življenju na njem. Povzpeli so se tudi na grajski stolp, kjer so si ogledali njegovo okolico. Po končanem ogledu, so pojedli malico in si poiskali kotiček, ki je najbolj pritegnil njihovo pozornost. Namestili so se v senčko, na travo, na klopco ali na delček obzidja in pričeli ustvarjati. Nekateri učenci so slikali s tempera barvami, drugi so risali z ogljem ali pa s svinčnikom. Ko so končali z delom so se odpravili nazaj v šolo.