Skoči na glavno vsebino

Slovenci vse od leta 1945 obeležujemo 8. februar, dan Prešernove smrti, za osrednji slovenski kulturni praznik. Vsako leto se poklonimo našemu največjemu pesniku – Francetu Prešerenu. Zavedamo se, da je pisanje pesmi in zavzemanje za slovensko besedo še kako pomembno za slovenski narod. Letos smo se odločili, da ga malo popestrimo, zato smo v goste povabili našo sokrajanko, pisateljico, pesnico in vsestransko umetnico Aljo Furlan.  

Kulturni dan smo namenili njenim knjigam, ki so jih učenci med letom prebirali, se o njih pogovarjali ter ustvarjali.  Gospa Alja Furlan je za učence pripravila zanimivi šolski uri. Najprej je sebe in svoja dela predstavila predmetni stopnji, naslednjo uro pa še razredni stopnji. Učenci razredne stopnje so uživali tudi v njenem pripovedovanju zgodbe s pomočjo Kamišibaja.  

Po srečanju s pisateljico so učenci odšli v razrede, kjer so nadaljevali z delom.  

Kako je potekal naš dan, si lahko ogledate v GALERIJI 

Dostopnost