Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek, 24. 4. 2023, je na šoli potekala že tradicionalna večerna dejavnost – Noč knjige.

Vsako leto se ob svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. aprila, zvečer zberemo v šoli in z različnimi aktivnostmi posvetimo večer knjigam. Letos smo se odločili, da se branja lotimo malce drugače. Izbrali smo si eno knjigo, ki smo jo skupaj prebrali, se nato o njeni vsebini pogovorili, sledile pa so delavnice na temo knjige.

Prva triada je poslušala pravljico Gorana Vojnovića: Sinica in taščica. Knjiga je bila predlagana in tudi podarjena šoli s strani slovenske sekcije Amnesty (vsako leto predlagajo knjigo, povezano s človekovimi pravicami). Učenci druge in tretje triade pa so prebirali različne knjige, ki so bile posvečene predvsem medsebojnim odnosom. Po prebranih knjigah in pogovoru smo se posladkali in nato nadaljevali večer z ustvarjalnimi delavnicami.

Kaj vse smo ustvarili, si lahko ogledate v GALERIJI.

 

Dostopnost