Tudi letošnji Dan obnovljivih virov (OVE) in učinkovite rabe energije (URE) v Novi Gorici se je odvil na zabaven, eksperimentalen in poučen način. V torek, 23. 5. 2023, so se učenci nekaterih goriških šol pomerili v aktivnem kvizu na temo energetske osveščenosti mladih. Bili so razdeljeni v skupine, tako so se učenci naše šole razdelili v dve skupini, 6. in 7. razred. Obiskali so 13 stojnic, si ogledali poskuse in se seznanili s tematiko OVE in URE. Ob ogledu poskusov na stojnicah so učenci odgovarjali na vprašanja kviza. Skupine, ki so dosegle največ točk, so bile nagrajene. Naši sedmošolci so bili zelo uspešni, saj so osvojili 3. mesto v kvizu, za nagrado pa dobili celo torbo Goleinih praktičnih nagrad ter čisto pravo češnjo! Šoferja avtobusa smo kar malo zmedli, ko smo ga z njo pričakali na postaji. J Češnjo bomo posadili v šolskem vrtu in upamo, da nam bo uspevala ter nas spominjala na ta sončen in ustvarjalen tehniški dan.
Ob OVE in URE dnevu se je v Novi Gorici istočasno odvijal tudi Festival goriške obrtni in podjetništva z zanimivim programom, ki je vključeval predstavitev srednjih šol, podjetnikov in obrtnikov ter kulinarične izzive, vključno s tekmovanjem v peki palačink in drugimi aktivnostmi.
Kako smo se imeli, si lahko ogledate v GALERIJI.