Skoči na glavno vsebino

Na pustni torek smo na predmetni stopnji obeležili ljudski običaj pustovanja na malo drugačen način. Učence smo že dan poprej nagovorili, naj pridejo v šolo našemljeni v poljubno pustno šemo. Na dan dogodka smo 5. šolsko uro pripravili pustni kviz in pustno rajanje. Namen kviza je bil izobraževalno obarvan, saj so učenci s pomočjo tablic iskali odgovore na vprašanja. Slednja so bila zgodovinske, geografske in etnološke narave. Preko prijetnega tekmovalnega duha so učenci spoznali izvor in tradicijo tega običaja na slovenskih tleh. Razdeljeni so bili v 11 mešanih skupin, vsak učenec je ob vstopu v učilnico iz mošnjička izvlekel barvni listek; takšne barve kot je bil, v tisto skupino je bil učenec dodeljen. Zmago si je z vsemi pravilnimi odgovori prislužila »temno modra« ekipa: Jaka Colja, Robin Lili Hudej, Lara Mihelj, Jan Furlan in Nej Stubelj.

Podelitvi sladkih nagrad je sledilo pustno rajanje in druženje ob pustnih melodijah.

Za smeh na hodnikih pa smo tega dne poskrbeli »strogi učitelji«.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v naši spletni galeriji.

Dostopnost