Skoči na glavno vsebino

Tudi naša šola se je 23. aprila pridružila dogodku “Vseslovensko petje s srci“.

Namen projekta je povezati Slovenke in Slovence doma in po svetu oziroma vse, ki živimo za kulturo in nam je mar za kulturno dediščino slovenskega naroda, da v skupnem prepevanju slovenskih pesmi izrazimo poklon slovenskemu jeziku, kulturi, tradiciji. Petje lahko povezuje vse generacije, vse družbene sloje doma in po svetu, krepi nacionalno pripadnost, razveseljuje, ustvarja boljše vzdušje zdravi, daje upanje, tolaži, … skupna misel dogodka je tudi, da začutimo radost, ljubezen, svobodo, srečo in mir v sebi. Pesem nas povezuje v najtežjih in najlepših trenutkih, petje samo pa ima pozitivne učinke na naše psihofizično stanje. Vsak s svojo energijo prispeva v dobrobit vseh, zgolj s tem, da uporabi svoj glas.

Utrinke si lahko pogledate v galeriji. Našemu skupnemu petju pa lahko prisluhnete na povezavi: https://video.arnes.si/watch/73463zvtn7x5

Dostopnost