V mesecu novembru 2023 sva se mentorici udeležili seminarja,  na katerem je naša šola prejela častni znak Šolski eko vrt. Na seminarju sva predstavili delo naših učencev.

Interesno dejavnost je obiskovalo 26 učencev od prvega do petega razreda. Pri delu sva jih razdelili v manjše skupine. Učenci so šolski vrt urejali in ga spoznavali v vseh letnih časih. Aktivno so sodelovali  pri načrtu zasaditve, urejanju in čiščenju gredic ter pobiranju pridelkov, ki so jih potem pripravili v šolski kuhinji. Spremljali so razvoj rastlin od semena do plodov in spoznavali svojo vlogo pri tem. Šolski vrt je tudi okolje, v katerem so se učenci učili medsebojne povezanosti, sodelovanja ter strpnosti. V letošnjem letu smo se povezali tudi s Čebelarskim krožkom na naši šoli. Skupaj smo sodelovali v projektu »Dan sajenja medovitih rastlin v letu 2024«. S tem smo čebelam kot tudi ostalim opraševalcem pomagali, da se bodo v prihodnje lahko normalno razvijali, opraševali rastline in da bomo imeli tudi v prihodnosti široko izbiro lokalno pridelanega sadja in zelenjave. Že tradicionalno smo letošnje šolsko leto zaključili s krompirjevim piknikom.

Utrinke našega dela si lahko ogledate v GALERIJI.

Mentorici Orjana Žvanut in Jožica Randl Marc