V ponedeljek, 2. septembra 2024, smo na našo šolo sprejeli 19 prvošolcev in prvošolk. V šolsko telovadnico, kjer je potekala prireditev ob začetku šolskega leta, je prvošolce in njihove starše pospremil Kuža Pazi, ki je najmlajšim osnovnošolcem kasneje nadel rumene rutice, da bodo varni, ko bodo prihajali v šolo in odhajali domov.
Prireditev sta povezovala devetošolca Kiara Markić in Jaka Colja, z recitacijami, deklamacijami ter inštrumentalno točko pa so sodelovali tudi učenci ostalih razredov. Po nagovoru podžupana Mestne občine Nova Gorica, gospoda Antona Hareja, ter pozdravnem nagovoru ravnatelja Davorina Majheniča, so se prvošolci v spremstvu učiteljice Kristine Bučinel in Marinke Rus (ki je nadomeščala drugo učiteljico v prvem razredu, Nino Valič) odpravili v svojo učilnico, njim pa so sledili še učenci ostalih razredov, ki so jih razredniki pospremili v učilnice.
Nekaj utrinkov s prireditve si lahko ogledate v GALERIJI.

Zaposleni na OŠ Branik vam želimo uspešno in izzivov polno šolsko leto 2024/2025!