ŠOLSKI VRT

V mesecu novembru 2023 sva se mentorici udeležili seminarja,  na katerem je naša šola prejela častni znak Šolski eko vrt. Na seminarju sva predstavili delo naših učencev.

Interesno dejavnost je obiskovalo 26 učencev od prvega do petega razreda. Pri delu sva jih razdelili v manjše skupine. Učenci so šolski vrt urejali in ga spoznavali v vseh letnih časih. Aktivno so sodelovali  pri načrtu zasaditve, urejanju in čiščenju gredic ter pobiranju pridelkov, ki so jih potem pripravili v šolski kuhinji. Spremljali so razvoj rastlin od semena do plodov in spoznavali svojo vlogo pri tem. Šolski vrt je tudi okolje, v katerem so se učenci učili medsebojne povezanosti, sodelovanja ter strpnosti. V letošnjem letu smo se povezali tudi s Čebelarskim krožkom na naši šoli. Skupaj smo sodelovali v projektu »Dan sajenja medovitih rastlin v letu 2024«. S tem smo čebelam kot tudi ostalim opraševalcem pomagali, da se bodo v prihodnje lahko normalno razvijali, opraševali rastline in da bomo imeli tudi v prihodnosti široko izbiro lokalno pridelanega sadja in zelenjave. Že tradicionalno smo letošnje šolsko leto zaključili s krompirjevim piknikom.

Utrinke našega dela si lahko ogledate v GALERIJI.

Mentorici Orjana Žvanut in Jožica Randl Marc

Dan državnosti in zadnji šolski dan

V ponedeljek, 24. junija 2024, smo na šoli z zaključno prireditvijo obeležili dan državnosti, obenem pa zaključili šolsko leto in zakorakali v težko pričakovane poletne počitnice.

Prireditev so povezovali učenci 6. razreda, nastopali pa so učenci od 1. do 8. razreda, ki so s pomočjo mentorjev pripravili pester nabor točk. Obeležitvi državnega praznika je sledila ravnateljeva podelitev pohval za prizadevnost in visoke učne dosežke ter zabaven kulturni program. Razveselila sta nas tudi otroški in mladinski pevski zbor z inštrumentalisti, prireditve pa so se udeležili tudi vrtčevski otroci iz skupine Oblačkov ter devetošolci. Ob koncu prireditve smo si lahko ogledali še videoposnetek, ki so ga v sklopu valete pripravili učenci 9. razreda. Po prireditvi so se učenci z razredniki vrnili v učilnice na podelitev spričeval ter ostalih pohval in priznanj.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v GALERIJI.

Zaposleni na OŠ Branik vam želimo brezskrbne in vesele počitnice!

OGLED CERKNIŠKEGA JEZERA IN RAKOVEGA ŠKOCJANA

V petek, 21. 6. 2024, smo se učenci 4. in 5. razreda odpeljali proti Cerknici. Najprej smo obiskali Muzej Cerkniškega jezera. Ob živi maketi svetovno znanega jezera smo prisluhnili razlagi, kako le to nastaja in presiha. Nato smo jezero še polneje in v vseh njegovih podobah doživeli ob multimedijski predstavitvi. Vodič nam je predstavil tudi etnološko zbirko predmetov in orodij, nekoč nepogrešljivih za življenje ob jezeru. V ornitološki učilnici smo prisluhnili še oglašanju številnih ptic, ki jim jezero nudi domovanje. Seveda ni šlo brez ogleda jezera v živo – sprehodili smo se do obrobja vasi in že smo bili na njegovem obrežju.

Pot nas je vodila v Rakov Škocjan, še en kraški biser Notranjske.  Tu smo občudovali edinstven kraški  pojav – Mali naravni most. Napasli smo si oči ob pogledu na to čudo narave, vhod v Zelške jame in reko Rak, ki se vije globoko pod mostom. Pred odhodom domov pa smo si privoščili malico in počitek v zavetju mogočnih jelk in bukev, ki krasijo dolino.

Škratji Kras

V četrtek, 20. 6. 2024 so se učenci prvega, drugega in tretjega razreda podali na pravljično pot po Škratjem Krasu v Štanjelu. Pot je bila lepo urejena in zanimiva. Na poti so spoznali veliko zanimivih dejstev o tem predelu Krasa in prisluhnili zanimivi zgodbi o škratih. Na poti so tako spoznali škrata Kamna, škrata Ruja in škratico Burjo ter pridobili tri pomembne pečate. Najbolj so uživali ob iskanju run (vklesanih simbolov v kamen) in gesla ter pri pojoči klopi. Več pa ne izdamo, saj je to skrivnost Škratjega Krasa.

Zaključek akcije Čisti zobje

Zaključek akcije Čisti zobje ob zdravi prehrani 2024

V torek, 11. 6. 2024, je v kulturnem domu v Novi Gorici potekala že častitljiva 40. zaključna prireditev Vzgoje za ustno zdravje ter hkrati zaključek akcije Čisti zobje ob zdravi prehrani 2024. Udeležili smo se ga tretješolci, saj smo postali zmagovalni razred na naši šoli. Cilj tekmovanja je spodbujati mlade k pravilni in redni skrbi za čiste zobe in s tem spodbujati ustno zdravje. V sredo, 19. 6. 2024, sta nas obiskala dip. zdravstveni delavec Matic Leban in dipl. med. sestra s spec. znanji Jasmina Komel ter nas razveselila s priznanji in s praktičnimi nagradami.

Čestitamo zmagovalcem tretjega razreda.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v naši spletni galeriji.

Prihajajoči dogodki