Spoštovani starši!

Po navodilih Ministrstva za izobraževanje znanost in šport ter Nacionalnega inštituta za javno zdravje, se bo s  ponedeljkom, 1. 6. 2020, vzgojno-izobraževalno delo v  šoli odvijalo po ustaljenem urniku in splošno veljavnih normativih:

• v ponedeljek,  1. 6. 2020, za učence od 1. – 5. razreda ter 9. razreda,
  • v sredo,  3. 6. 2020, pa se v šolske klopi vračajo še učenci od 6. – 8. razred.

Učenci 4.-8. razreda ob vrnitvi v šolo razredničarki oddajo podpisano IZJAVO (priloga – objavljena na spletni strani).

PREVOZI: avtobus in kombi bosta s 1. 6. 2020 vozila po voznem redu, ki je veljal pred epidemijo. Maske in »razdalja« so po novih priporočilih še vedno priporočljivi. Zaželeno je, da kdor lahko, pride v šolo peš, s kolesom ali s starši.

PRIHOD V ŠOLO:
  • Učenci prihajajo v šolo 10 minut pred poukom, vozači pa ob voznem redu.
  • Učenci razredne stopnje pridejo v jutranje varstvo s predhodno najavo.
  • Ob vstopu pri določenem vhodu si razkužijo in gredo do matične učilnice, kjer se preobujejo in gredo v učilnico.
VHODI in IZHODI:
  • 1. R – vhod pri devetletki
  • 2. R – vhod pri devetletki
  • 3. R – vhod pri devetletki
  • 4. R – glavni vhod
  • 5. R – vhod pri hišniku ali spodnji vhod
  • 6. R – vhod pri hišniku ali spodnji vhod
  • 7. R – glavni vhod
  • 8. R – vhod pri telovadnici
  • 9. R – vhod pri telovadnici
ODHOD DOMOV:
  • Učenci razredne stopnje, ki odhajajo domov v spremstvu staršev, jih starši počakajo na parkirišču pri devetletki, kjer s pomočjo zvoncev, ki so pojasnjeni na vratih, pozovejo učitelja, da učenca odpravi iz šole. Starši ne vstopajo v šolo.
  • Učenci predmetne stopnje odhajajo domov sami. V primeru, da jih pridejo iskati starši, se učenci ob dogovorjeni uri odpravijo skozi dogovorjeni izhod na glavno parkirišče.
MALICA:
  • Učenci malicajo v matični učilnici
  • Kuharsko osebje prinese malico na mize pred učilnico
  • Učenci si v učilnici temeljito umije roke z upoštevanjem priporočene razdalje.
  • Učitelj razkuži mize in učencem razdeli malico
  • Po končanem obroku učitelj odloži posodo na mize pred učilnico
  • Posodo čistilke odnesejo v kuhinjo
KOSILO:
  • Učenci pridejo na kosilo v spremstvu učitelja in pri vstopu v jedilnico upoštevajo varnostno razdaljo. Kuharsko osebje jim na pladenj pripravi pribor in cel meni in jim pladenj preda v roke. Učenci sedijo v jedilnici po v naprej določenem sedežnem redu.
  • Urnik kosila bo objavljen v šoli.
OPB:

Učenci prve triade so v podaljšanem bivanju v matični učilnici, učenci 4. in 5. razreda pa so v podaljšanem bivanju v učilnici 4. razreda.

Starši ne vstopajo v šolo za odhod otroka domov. Za kakršen koli opravek v šoli pa pozvonijo na glavnem vhodu in počakajo. Ob tem uporabljajo zaščitno masko.

Pomembno je, da v šolo prihajajo le zdravi otroci. Pri delu pa bomo še vedno upoštevali poostrene higienske standarde, ki jih je izdal NIJZ. Otroci starejši od 12 let in zaposleni v skupnih prostorih uporabljajo zaščitno masko (učenci pri pouku ne).

Veselimo se ponovne vrnitve vseh otrok v šolo.

Davorin Majhenič, ravnatelj