JESENSKI POHOD S STARŠI

V soboto, 12. oktobra, smo se starši, otroci in pedagoški delavci vrtca »Rastja« podali na čudovit jesenski pohod na Sveti Martin. Vzdušje je bilo odlično, saj nas je spremljalo lepo vreme in dobra volja. Med potjo smo občudovali razglede in jesenske barve, otroci pa so radovedno raziskovali naravo okoli nas. Ko smo prispeli na cilj, smo si privoščili zasluženo malico in si vzeli čas za počitek, druženje in smeh. Pedagoški delavci vrtca smo malim pohodnikom podelili diplome za uspešno prehojeno pot, kar je otroke še posebej razveselilo. Na njihovih obrazih je bilo opaziti ponos, saj so s svojimi majhnimi koraki dosegli velik cilj.

Hvala vsem, ki ste se nam pridružili in skupaj z nami preživeli čudovit jesenski dopoldan. Nekaj utrinkov si lahko ogledate v spletni galeriji.

TEDEN OTROKA V VRTCU “RASTJA” BRANIK

Od 7. do 13. oktobra je v Sloveniji potekal TEDEN OTROKA, s sloganom Otrok – nepopisan list. Ta poseben teden smo obeležili tudi v vrtcu. Vsak dan smo počeli nekaj novega in zanimivega. V PONEDELJEK nas je obiskalo Miškino gledališče s predstavo »Čarobna Vililandija«. Otroci so navdušeno spremljali dogajanje in uživali ob gledališki čarovniji. TOREK je bil prav poseben, saj smo naš vrtec spremenili v kino. Udobno smo se namestili in si na velikem platnu ogledali izbrano risanko. Ob gledanju risanke smo si privoščili tudi pravi kino prigrizek – pokovko. V SREDO so nas obiskali učenci Osnovne šole Branik. Zaigrali so na različne instrumente in nam zapeli nekaj pesmi. Otroci so se pridružili petju in ob tem glasno ploskali. Vzdušje je bilo res čudovito. ČETRTEK je bil dan za posebne goste. Najprej sta nas obiskala gasilca iz Prostovoljnega gasilskega društva Dornberk. Predstavila sta nam poklic gasilca in pokazala svojo opremo in gasilsko vozilo. Otroci so z zanimanjem poslušali in spremljali dogajanje. Sledil je še obisk dveh terapevtskih psov, ki so vključeni v program Tačke pomagačke. Otroci so se z njima igrali in ju božali, kužka pa sta nam pokazala nekaj trikov. V PETEK smo odšli v telovadnico, kjer smo izpeljali športno dopoldne. Skakali smo, tekli, igrali štafetne igre in preizkusili svoje spretnosti. Ob tem smo se zelo zabavali.

Teden otroka je bil poln smeha, igre in novih doživetji.

V spletni galeriji si lahko ogledate nekaj utrinkov našega dogajanja.

PRVI DAN JESENI – prihod TETE JESEN

V ponedeljek, 23. 9. 2024, nas je v vrtcu, na prvi jesenski dan, obiskala teta Jesen. Otroci vseh skupin smo se zbrali na igrišču, se pogovorili o prihajajočem letnem času ter glasno poklicali teto Jesen. Slišala nas je in k nam prišla s polno košaro jesenskih plodov, ki smo si jih skupaj ogledali in jih poskušali poimenovati. Podarila nam je tudi knjigo z naslovom Najlepše darilo (J. Emmett, V. Cabban), katero smo kasneje skupaj prebrali. V zahvalo smo ji ob spremljavi kitare zapeli nekaj jesenskih otroških pesmi. Privoščili smo si tudi slastno malico z jesenskim sadjem.

Obljubila je, da nas prihodnje leto ponovno obišče, česar se že zelo veselimo.

Nekaj utrinkov si lahko ogledate v spletni galeriji.

Oblački na Debelem Rtiču – zadnji dan

Oblački smo se spet zbudili v toplo sončno jutro. Dan smo začeli zelo aktivno, saj smo po jutranjem umivanju že začeli s pakiranjem. Žal je že prišel dan našega odhoda. Po obilnem zajtrku smo zaključili s pakiranjem in odšli na težko pričakovani “Lov na zaklad”. Animatorka Nina, nam je v roke dala zemljevid, kateri nas je vodil vse do zaklada. Zadnje minute na Debelem Rtiču smo izkoristili še za igro na igralih in zadnji sprehod ob obali. Ob 12.00 smo si privoščili še zadnje oblino kosilo, nato pa nas je šofer avtobusa varno odpeljal v Branik.

Več utrinkov si lahko ogledate v GALERIJI.

Oblački – letovanje na Debelem Rtiču – 2. dan

Oblački so se po mirni noči, zbudili polni energije, v lepo sončno jutro. Po umivanju in preoblačenju smo se odpravili na obalo, kjer smo se raztegnili in opravili jutranjo telovadbo. Nato smo odšli na obilen samopostrežni zajtrk, kjer smo si nabrali moči za dan, ki je bil pred nami. Po zajtrku smo se malo podružili in obudili spomin na včerajšnji izlet v Koper, ki smo ga tudi likovno upodobili. Ob 10.30 nas je pred našim domom že čakala animatorka Zala, ki je otroke odpeljala v čarobni gozdiček, kjer se nahaja tudi domovanje škratka Rtička. Tam so mu otroci iz naravnega materiala izdelali letalo, s katerim bo lahko znova poletel. Čas na Debelem Rtiču res hitro mine, saj nas je že čakalo kosilo. Po kosilu smo se odpravili na morsko obalo, kjer smo iskali najrazličnejše živali, rastline, školjke, …V tem času smo se na obali družili s študenti Pedagoške fakultete iz Ljubljane, s katerimi smo delili ulov, oni pa so nam v zameno povedali veliko zanimivih stvari. Med drugem smo spoznali male živalice iz vrst rakov, ki se imenujejo žive kroglice in si ogledali morsko klobaso. Na obali smo pustili tudi svoj pečat, saj smo z vodenimi barvicami pobarvali kamenčke in tam ustvarili pravi mozaik. Prišel je čas malice. Po malici smo odšli na sprehod po trim stezi, nato pa smo se še sprostili na igralih. Sledila je večerja in igra z žogami na nogometnem igrišču. Ob sončnem zahodu smo se podali na težko pričakovan nočni sprehod. V sloju lučk in družbi netopirjev smo se sprehodili ob obali, skozi gozdiček in vse do našega doma. Sledilo je umivanje, večerna priprava na počitek in pravljica za lahko noč.