ZAGOTAVLJANJE PCT POGOJA OB VSTOPU V VRTEC

Obveščamo vas, da je vlada RS dne 23. 8. 2021 sprejela dopolnitev Odloka o določitvi začasnih pogojev za izvajanje dejavnosti v vzgoji in izobraževanju. Za starše, ki samo pripeljejo in odpeljejo otroka v vrtec izjemoma ne velja pogoj PCT.

Za vse ostale prihode staršev v vrtec (ob uvajanju otroka v vrtec – novinca, na pogovornih urah in individualnih razgovorih ter roditeljske sestanke) pa velja vselej pogoj PCT (prebolevnosti, cepljenosti, ali testiranje).

Je pa obvezno v vrtcu nošenje zaščitne maske in upoštevanje drugih preventivnih ukrepov: razkuževanje rok, ohranjanje varnostne razdalje, zračenje prostorov.

• Poslovni čas vrtca je od 6.15 – 16.15.
  • V vrtec vstopa samo starš z otrokom, bratje, sestre in ostali počakajo pred vrtcem!
  • Starši otroka pripeljete do otrokove garderobne omarice, kjer se preobuje, mu pomagate umiti roke in ga, kar se da hitro, predate vzgojiteljici v skupino.
  • V GARDEROBNIH PROSTORIH SO LAHKO NAJVEČ 4 ODRASLE OSEBE Z OTROKOM.
  • Otroci od doma ne prinašajo igrač, razen ninic, če jih potrebujejo in jih do počitka hranijo v garderobni omarici.
  • Za morebitna dodatna pojasnila se obrnite na vodstvo vrtca.

Davorin Majhenič, ravnatelj