Skoči na glavno vsebino

Ponovno so se učenci lahko poizkušali v reševanju ugank. Tokrat smo učencem 2.-4. razreda pripravili vprašanja o najlepšem mesecu v letu, ko otroci težko pričakujejo dobre može, božič in novo leto. Pred njimi pa so tudi krajše počitnice. Odgovore o vsem tem so našli v knjigi Božični prazniki.

Uganke je reševalo 9 od skupaj 45 učencev, ki obiskujejo te razrede. Izžrebali  pa smo Ivana Fabjana iz 4. razreda.

Učenci 5.-9. razreda so odgovarjali na vprašanja o največjem slovenskem arhitektu Jožetu Plečniku, čigar 150-letnico rojstva obeležujemo letos. Odgovore so iskali v knjigah Znamenite osebnosti tisočletja in Arhitektura domov znanih Slovence ter na spletu.

Z ugankami se je srečalo 10 učencev (vseh je 69), izžreban pa je bil Tristan Bizjak, učenec 5. razreda.

Izžrebanima učencema čestitamo, vse pa vabimo, da se poizkusite v reševanju naslednje knjižne uganke.

knjižničarka Marina Troha

Dostopnost