Skoči na glavno vsebino

V petek, 27. 9. 2019, smo se z zainteresiranimi učenci udeležili dogodka Noč ima svojo moč, ki je potekal v okviru Evropske noči raziskovalcev.

Z avtobusom smo se odpravili v Ajdovščino in se najprej ustavili pri Fakulteti za naravoslovje, kjer smo spoznali črno luknjo, izdelovali galaksijo (knjižno kazalo) in izpuščali zračne rakete. Z lepimi občutki smo pot nadaljevali do Dvorane prve slovenske vlade. Tu nas je pričakala razstava Optikalije (optične prevare) ter zanimivi eksperimenti, ki so jih učenci z velikim zanimanjem spoznavali. Sledila je znanstvena dogodivščina Mehurčkologija, po njej pa smo se odpravili v kino in si ogledali del filma Stoletje sanj. Da ne bi zamudili drznih eksperimentov, smo odšli še na to delavnico in izdelovali piščali in nenavadna letala. Za konec pa nas je že v mraku pričakala znanstvena dogodivščina Zvokologija.

Tako smo v kratkem času spoznali veliko novih in predvsem norih stvari, ki si jih bomo še dolgo časa zapomnili.

GALERIJA

Dostopnost