Skoči na glavno vsebino

V petek, 11. 10. 2019, smo učenci 6., 7. ter 9. razreda ter trije učitelji izvedli kulturni dan na dolenjskem. Po precej dolgi vožnji smo prvi postanek opravili na gradu Bogenšperk, kjer nas je vodička seznanila z dejstvi o življenju Janeza Vajkarda Valvasorja in njegove Slave vojvodine Kranjske.

Po ogledu gradu smo se odpravili na Muljavo, kjer smo si ogledali Jurčičevo domačijo, ki je danes etnografski muzej na prostem. Domačija ohranja podobo slovenske kmečke arhitekture, je pa danes tudi prostor številnih kulturnih prireditev.

Zadnja destinacija je bil izvir Krke in Krška jama. Po daljšem sprehodu smo prispeli k izviru, potem pa se hitro podali v jamo, kjer smo videli malega netopirčka in mnoge podobe ljudi, predmetov in živali, ki so jih oblikovali kapniki.

Po poti domov smo imeli še vedno dovolj energije, da smo prepevali, poslušali glasbo in se pogovarjali. Povratek v Branik je bil ob 17. uri.

GALERIJA

Dostopnost