Skoči na glavno vsebino

V petek, 15. 11. 2019, je na osnovni šoli Branik potekal dan zdrave šole. V okviru dneva zdrave šole smo izvedli projekt tradicionalni slovenski zajtrk in obenem obeležili dan slovenske hrane. Učenci so po zajtrku imeli različne dejanosti: učence od 1. do 3. razreda so obiskale Tačke pomagačke, učenci predmetne stopnje so se gibali pod vodstvom kineziolga Sebastjana Budihne iz ZD Nova Gorica. Učenci so imeli ves dan še druge dejavnosti, ki promovirajo zdravje: spoznavali so zelišča, šivali so zeliščne blazinice, kuhali zeliščne čaje, izdelovali zeliščna mazila in zeliščne namaze ter zdrave prigrizke. Ob tem se vsem zunanjim izvajalcem iskreno zahvaljujemo, da so nam polepšali dan, še posebej se zahvaljujemo čebelarju, gospodu Borisu Birsi, ki nam je doniral med.

 

GALERIJA

Dostopnost