Skoči na glavno vsebino

Prešernov dan je osrednji slovenski kulturni in državni praznik, ki ga praznujemo 8. februarja, ob obletnici smrti največjega slovenskega pesnika Franceta Prešerna. V tednih pred kulturnim praznikom smo prebirali Prešernova dela in o njih razmišljali ter poustvarjali. Tako je nastala animacija, ki jo ob kulturnem prazniku delimo z vami.

Kultura ni samo praznik, operna predstava ali koncert. Kultura je tudi vse tisto, kar živimo vsak dan. Naši odnosi, prijateljstva, veselje, delo, spoštovanje do drugih, strpnost, zadovoljstvo. Je torej tudi tisto, kar je najpomembnejše – kultura srca. Ta je dostopna vsakomur. Podarjeni nasmeh nas namreč nič ne stane, a kljub temu čudežno deluje. Več je bomo podarili, več se nam je bo povrnilo. Iz srca prav vsakemu izrekamo čestitke ob kulturnem dnevu.

Ker je eden od letošnjih prejemnikov Prešernove nagrade arhitekt Marko Mušič, bomo letošnji kulturni praznik obeležili z jutrišnjim tehniškim dnevom Igrive arhitekture.

Dostopnost