Skoči na glavno vsebino

Svetovni dan knjige smo obeležili kar 22. aprila (dan Zemlje), saj je 23. aprila sobota.

Že zjutraj smo imeli posebno uro s pisateljem Primožem Suhodolčanom. Sebe in svoja dela je predstavil najprej predmetni stopnji, nato pa še učencem na razredni stopnji. Oboje je s svojim bogatim besediščem in izrednim smislom za humor popeljal v svet svojih pripovedi. Učenci so uživali in seveda tudi sodelovali  v pogovoru.

Gospod Primož je  dvema učenkama 9. razreda, Izi Breški Čoklc in Karolini Vodopivec, podelil pohvale za devetletno zvesto branje v okviru bralne značke. Ker smo aprila reševali tudi knjižne uganke, smo gospoda Primoža poprosili, da je podelil tudi male pozornosti dvema, ki sta reševala uganke. Knjižnih daril sta se razveselila Tilen Colja, 8. razred, in Matic Lisjak, 1. razred.

Dan knjige se je prevesil v noč. Tako smo se ponovno zbrali na šoli, ustvarjali, se malo sprehodili, pomalicali in seveda brali. Noč knjige je letos posvečena pesniku Karlu Destovniku Kajuhu, saj mineva 100 let od njegovega rojstva.

Utrinke z dogodka si lahko ogledate v GALERIJI.

Dostopnost