Skoči na glavno vsebino

Petošolci so že do meseca oktobra opravili vse pogoje za pridobitev kolesarske izkaznice. Tukaj pa se je njihova vedoželjnost o kolesarjenju v prometu dodobra začela. Vključili smo se v projekt Varno na kolesu, ki je namenjen učencem osnovnih šol. Cilj projekta je spodbujanje k aktivnemu preživljanju prostega časa, varni udeležbi v prometu in uporabi kolesa – trajnostnega prevoznega sredstva.

Tako smo se prijavili na sklop Postajam kolesar, ki je namenjen učencem, ki se pripravljajo na kolesarski izpit. Do konca leta bomo tako opravili štiri naloge iz različnih tematskih sklopov. Enega izmed teh sklopov smo že opravili, in sicer Priložnosti za varno kolesarjenje v mojem kraju. V okviru te vsebine smo predstavili trenutne možnosti in potrebne izboljšave prometnih poti v Braniku in okolici, da bi bilo kolesarjem lažje in bolj varno v prometu.

Tako je nastal zanimiv video, ki si ga lahko ogledate na povezavi: Priložnosti za varno kolesarjenje (arnes.si)

GALERIJA

Dostopnost