Skoči na glavno vsebino

KAJ NAJ TI ZAPOJEM, ZAPLEŠEM, ZAIGRAM?

Po nekaj letih premora smo na šoli ponovno organizirali šolski koncert. Rdeča nit koncerta je bila ljudska glasba, ki so jo učenci prepevali, igrali in nanjo tudi plesali. Koncert so učenci otvorili s pesmijo Najbolj sem srečen, kadar zapojem in nato nadaljevali z znanim napevom Kekčeve pesmi. Pesmi, ki so ji sledile, so nas v ritmih in melodijah ljudske glasbe in plesov popeljale po vsej Sloveniji. Na odru so se predstavili vsi učenci OŠ Branik, od najmlajših prvošolcev, ki so zapeli in zaplesali, pa do najstarejših devetošolcev, ki so svoje močne glasove prispevali pri zaključni pesmi Siva pot. Za spremljavo pesmi so poskrbeli kar učenci sami, saj je med njimi mnogo takih, ki obiskujejo glasbeno šolo v sosednjih krajih ali pa se z inštrumentom spoznavajo pri Orffovi skupini na šoli. Tako smo imeli priložnost slišati violine, kljunasto in prečni flavti, klavir, cajon in celo kalimbo.

Koncert je imel dva namena, in sicer popestriti marčevski večer učencem, staršem, učiteljem in drugim obiskovalcem ter polnjenju šolskega sklada. S pomočjo odlične publike smo za šolski sklad zbrali dobrodošlih in cenjenih 926,95 evrov, ki jih bomo porabili za posodobitev ozvočenja in računalniške opreme.

Vsem se za prostovoljni prispevek toplo zahvaljujemo.

Utrinke s koncerta si lahko ogledate v GALERIJI.

Dostopnost