Skoči na glavno vsebino

September je potrkal na vrata in naznanil začetek novega šolskega leta. Prvi šolski dan smo se zbrali v telovadnici, kjer smo slovesno sprejeli medse 12 prvošolcev. Prijazno dobrodošlico so jim pripravili peto in šestošolci z glasbenimi in recitacijskimi točkami. Spodbudne besede pa sta jim namenila  gospod ravnatelj Davorin Majhenič in župan Mestne občine Nova Gorica gospod Samo Turel . Po slavnostni podelitvi rutic smo male nadobudne šolarje ob zvokih klavirja pospremili v učilnico, kjer so se spoznavali, prisluhnili pravljici in se naučili prvo pesmico. Na koncu je seveda sledilo še sladko presenečenje.

Dragi prvošolci, želimo vam dobrega počutja in veliko lepih doživetij v hramu učenosti!

Vstop v novo šolsko leto je zaznamoval še en pomemben dogodek – zasaditev oljke, ki jo je KS Branik v znak tesnega prijateljstva in sodelovanja poklonila pobratena občina Zagraj. Oljka je svoje domovanje dobila na mestu, ob katerem bo v prihodnjih letih zraslo novo šolsko igrišče. Po zaključenem kulturnem programu so predstavniki učencev, župan, predsednik  krajevne skupnosti in ravnatelj posadili ta simbol prijateljstva.

Utrinke dogodka si lahko ogledate v spletni galeriji.

Dostopnost