Skoči na glavno vsebino

V kraju Bar v Črni gori je na tekmovanju ETEC, ki poteka pod okriljem mednarodne avtomobilistične zveze FIA in na katerem sodelujejo mladi kolesarji od 10 do 12 let, je AMZS in Slovenijo zastopala štiričlanska ekipa, med njimi tudi naša učenka 6. razreda Robin Lili Hudej. Ekipa se je pomerila pri sedmih vajah, s katerimi so ocenjevalci preverili tako njihovo teoretično znanje kot spretnost na kolesu in poznavanje cestnoprometnih predpisov v praksi. Rešiti so morali test iz poznavanja cestnoprometnih predpisov, dvakrat so se spopadli s kolesarskim poligonom z različnimi ovirami in spretnostnimi izzivi, s pomočjo prometnih predpisov so morali najti pot iz labirinta, med nalogami je bilo tudi zaznavanje kritične situacije s pomočjo virtualnih očal ter okrasitev kolesarske čelade.

Naši mladi kolesarji so dosegli lep rezultat in si med 19 ekipami priborili 12. mesto, za kar jim iskreno čestitamo. Še posebej nas veseli, da so se najbolje izkazali pri vaji, na katero se ni bilo možno v naprej pripraviti – kako najti pot iz labirinta cestno-prometnih predpisov.

Foto utrinki v galeriji.

Dostopnost