Skoči na glavno vsebino

V petek, 29. septembra 2023, so šolski inštrumentalisti sodelovali na kulturnem dogodku v Braniku. Kulturno društvo Franc Zgonik Branik in Krajevna skupnost Branik sta ob sodelovanju OŠ Branik na dan dvajsete obletnice smrti pesnika Nevina Birse s kulturnima dogodkoma beležila spomin nanj. Najprej je pred Kulturnim domom potekalo odkritje plošče Nevinu Birsi na pročelju doma. Program je povezovala Alja Furlan. O Nevinu je spregovorila Zalka Jereb. Učenci so sodelovali z dvema inštrumentalnima skladbama. Eno so zaigrali na začetku in drugo ob koncu kulturnega dogodka. Skupno so odlično muzicirali na kitare, ukulele, cajon, flavto, violino in klaviaturo. Po odkritju plošče je sledil literarni večer s prvo predstavitvijo knjige izbranih pesmi Nevina Birse, v mali dvorani Kulturnega doma Branik. Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Dostopnost