Skoči na glavno vsebino

V soboto, 27. 1. 2024 so šolski recitatorji in oba pevska zbora sodelovali na tradicionalni spominski slovesnosti na Pedrovem, ki sta jo organizirala Krajevna skupnost Branik in KO ZB za vrednote NOB Branik v sodelovanju z Mestno občino Nova Gorica in Združenjem borcev za vrednote NOB Nova Gorica. Na Pedrovem se vsako leto obuja spomine na tragične dogodke 26. 1. 1945, ko je v spopadu z okupatorjem padlo 11 borcev. Slavnosti so prisostvovali praporščaki. S pozdravnimi besedami je vse prisotne nagovoril predsednik KO ZB NOB Branik, Martin Smodiš, slavnostni govor pa je imel mestni svetnik Mestne občine Nova Gorica, Andrej Šušmelj. Poleg naših učencev je kulturni program oblikoval tudi pevski zbor »Franc Zgonik«. Druženje smo na čudovito sončno dopoldne zaključili ob toplem napitku in prigrizku. Utrinke si lahko pogledate v galeriji.

Dostopnost