Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 15. 2. 2024, se v je Domu kulture v Braniku odvijala spominska slovesnost ob 80. obletnici požiga vasi ter izgona prebivalcev – »Skupaj v spominu«. Pester kulturni program so sooblikovali tudi naši učenci – otroški in mladinski pevski zbor, instrumentalisti ter učenci 8. in 9. razreda z recitacijskimi točkami. Družno so poskušali zbrano občinstvo popeljati skozi najbolj tragične in boleče trenutke v zgodovini Branika, se pokloniti spominu ter predati najpomembnejše sporočilo – da je ljubezen do lastnega naroda neomajna in nezlomljiva. Ne moreta je uničiti še tako surova sovražnikova roka in trpljenje daleč stran od toplega domačega ognjišča. Braničani so o tem zgovoren in trden dokaz. Skupaj z njimi ostajamo zvesti spominu.

Nekaj utrinkov s slovesnosti si lahko ogledate v GALERIJI.

Dostopnost